Hradec Králové. Hala Slavie. 28. 11. 2015. 

K tomuto místu a datu se upíraly zraky všech, kdo se zajímají o českou moderní gymnastiku. Sem směřovalo čtyřměsíční tréninkové úsilí, které z dvanácti gymnastek dvou klubů vytvořilo jeden tým dvou sestav. Stanoveným cílem bylo postoupit do finále.

Využili jsme možnosti, kterou nám nabízel fakt, že náš tým byl vlastně z třetiny domácí a trénink probíhal již od pátku na místě, aby si děvčata zvykla na halu a nemusela v sobotu vstávat ještě za tmy. I maminky gymnastek za cenu vlastního zdraví pomáhaly s přípravami haly.

Sobotní závod byl rozdělen na dvě části. Dopolední program obstaraly kategorie nadějí - mladších i starších. Naše menší družstvo nastoupilo v dobré náladě.

PB281152

Konkurence byla veliká, v kategorii nadějí mladších nastoupilo šestnáct družstev a o postup do šestičlenného finále se čekala tvrdá bitva, outsiderů bylo jen pár. Naše děvčata závodila v tradičním složení - Anitka Lencová, Erička Potůčková, Esterka Opatrná, Šarlotka Bulantová a Terezka Suchá. Terezka Staňková byla připravena jako náhradnice. První provedení soupeřek se pohybovalo kolem 8,7 bodu, bylo tedy jasné, že není prostor na chyby. Holky se ale nelekly a předvedly bez přehánění nejlepší výkon sezony v ten správný čas. Když se na výsledkové tabuli objevilo hodnocení 9,95, začalo být jasné, že cíl bude splněn. Do finále tak postupovaly z druhého místa s minimálním odstupem patnácti setin bodu za brněnským Tartem a jednobodovým náskokem na zbytek soupeřek. V druhém provedení přišlo pár chybek, švihadla se srazila ve vzduchu, ale děvčata to nevzdala a druhé místo uhájila.

PB281305

V odpoledním programu se strhla další bitva o šest postupových míst, tentokrát mezi juniorkami. Do závodu tentokrát nastoupily všechny členky týmu - Denisa Hejduková, Nela Pochylá, Káťa Šimůnková, Natka Kadlečková, Verča Dolejší (první provedení) a Bára Kafková (druhé provedení). První provedení bylo s drobnými chybičkami, ale těch se nevyvaroval nikdo a výsledkem byl postup do finále ze čtvrtého místa. V druhém provedení byly chyby trochu větší, ale i výsledné páté místo je skvělým úspěchem, obzvláště když pořadatelé prohodí pořadí a vyhlásí vás omylem na místě čtvrtém.

PB281432

Mistrovství republiky pro rok 2015 je tedy za námi a musíme říci, že bylo nad očekávání úspěšné. Hlavní zásluha za to patří trenérkám, které TO v gymnastkách našly, i když to o prázdninách při prvních trénincích nebylo moc k nalezení. Děkujeme Jani, děkujeme Káťo, děkujeme děvčata. Byla to skvělá sezona a už se těšíme na pokračování příští rok.

PB281447