Kadetky měly tento rok své mistrovství ČR v Třebíči, pořádané místním SK Baver o víkendu 16. a 17. května. Místem všeho dění byla sportovní hala TJ Spartak Třebíč

Den první - kadetky mladší

Závod kadetek mladších začínal netradičně v poledne, alespoň byli všichni odpočatí. V této kategorii máme jednu zástupkyni a tou je Verunka Dolejší. Její výsledky na závodech před mistrovstvím dávaly naději pro slušné umístění a trenérky si přály alespoň jednu medaili.

První sestava s míčem byla ve znamení nervozity, jen tu potvoru kulatou nezahodit. Všechno vyšlo jak mělo a známka 9,7 se vyšvihla na první příčku průběžného pořadí. To jsme ještě netušili, že tam vydrží až do konce, ale je to tak - první místo v míči.

Ve druhé sestavě - s oblíbenější obručí - Verča přidala plyn a převedla co umí. Když na výsledkové tabuli naskočila známka 10,15, bylo jasné, že to bude opět vysoko. Jak vysoko? Jediná známka přes 10 bodů a první místo v obruči.

Do šestnáctičlenného finále bez náčiní tak Verunka postupovala z prvního místa s jednobodovým náskokem a bylo jasné, že pokud se nestane něco opravdu nečekaného a nezapomene sestavu, celkové stupně vítězů ji neminou. Žádná sestava na jistotu se nekonala, opět zacvičila naplno, opět jako jediná šla přes 10 bodů a známka 10,1 ji ještě vzdálila od ostatních soupeřek. Tedy první místo bez náčiní a hlavně

absolutní mistryně ČR ve víceboji

P5160094

Den druhý - kadetky starší

Druhý závodní den začal o něco dříve. Jako obvykle se očekával souboj Metodijeva vs. zbytek pole, ale po první sestavě se švihadlem se ukázalo, že i ostatní mají šanci. Naše želízka Denisa Hejduková a Gabča Fiedlerová zahájily sestavou s kužely a zvláště Gabče se sestava povedla - dlouho vedla a nakonec obsadila jen pro nižší známku za provedení třetí místo s kužely. Deniska skončila těsně za ní na čtvrtém místě.

Následovalo nepopulární švihadlo. Gabče se tentokrát nepovedlo a po pádu náčiní obsadila třinácté místo. Denisa ukázala, že i neoblíbené náčiní může zacvičit krásně a nabízenou šanci nepustila. Obdržená známka 10,2 byla jediná přes deset bodů a tím jí zajistila první místo ve švihadle.

Jako libovolné náčiní do finále si obě naše děvčata zvolila obruč. Obě sestavy byly pěkné a bez chyb a v silné konkurenci (je to přeci jen MČR, ne oblastní přebor) stačily na čtvrté (Gabča) a páté (Denda) místo v dílčí sestavě.

V celkovém součtu tak Denisa vybojovala titul vicemistryně ČR a Gábina obsadila nepopulární, ale výborné čtvrté místo.

P5170141

Celková bilance tohoto mistrovství : 5 zlatých, jedna stříbrná a jedna bronzová. Děvčata, klobouk dolů.