Sobotní ráno začalo pro nejmladší kategorie už kolem páté hodiny budíčkem a v šest už se vyráželo na sever do Hradce Králové. Tam na nás čekala sportovní hala Třebeš a šestnáctý ročník Ajur Cupu. Časový plán závodu sliboval náročný den, bez přestávek až k vyhlášení o půl deváté večer.

P4040390

Celý závod zahájila Ester Opatrná v kategorii nadějí nejmladších sestavou s obručí a přes drobnou chybu hned na začátku sestavy předvedla pěkný výkon. V druhé sestavě bez náčiní zabojovala a výsledkem bylo hezké páté místo.

P4040556

Terezka Suchá nastoupila do svých sestav jako obhájkyně vítězství z minulého ročníku. Přes drobná zaváhání v obou sestavách získala za obě nejvyšší bodové hodnocení a první medaile dne byla na světě a byla rovnou zlatá.

P4040552

Jako další reprezentantka našeho klubu byla na řadě Nela Pochylá v kategorii nadějí starších. Očekávali jsme vzhledem k silné konkurenci umístění okolo šestého místa, ale Nela překvapila nás i soupeřky a předvedla dvě vyrovnané pěkné sestavy, které ji po chybách ostatních vynesly až na stupně vítězů. Další medaile do sbírky tak byla bronzová.

P4040558

Při neúčasti Verunky Dolejší pak byly další kategorií s naší účastí až kadetky starší, kde Gabča s Denisou nastoupily se sestavami se švihadlem a obručí. Denisa Hejduková si udělala v obruči výlet z koberce, ale i tak její výkon stačil na celkové páté místo.

P4040573

Gábina Fiedlerová se větších chyb vyvarovala a po hezkých dvou sestavách začalo přetahování o desetiny s dlouhodobou rivalkou Metodijevou. Výsledkem byla bodová shoda a po dlouhé konzultaci s hlavní rozhodčí bylo nakonec na nejvyšším stupínku plno. Zacinkala druhá zlatá.

P4040569

Největší překvapení ale ještě čekalo na závěr vyhlášení. Putovní pohár o velikosti malé gymnastky pro nejlepší družstvo čekal také na nás.

P4040589

 

Výsledkem dlouhého dne tak byla nejspokojenější trenérka ve střední Evropě a přilehlém okolí.

P4040595

Holky, byly jste super.