Už staří námořníci zjistili, že pokud se dáte dostatečně dlouho na západ, dostanete se nakonec na východ. Tuto starou navigační pravdu jsme si ověřili, když jsme za svítání v nekřesťanskou denní dobu vyrazili na poslední závody této sezóny. Po necelých třech stech kilometrech jízdy západním směrem jsme projeli Petrohradem a najednou jsme byli v Rusku. Na cedulích u silnice stálo sice "Karlovy Vary", ale nápisy v azbuce a velmi východní přízvuk domorodců nás nenechaly na pochybách.

Druhý ročník Karlovarského poháru byl pojatý ve velkém stylu. Nazdobená KV Arena, ochranka v pohotovosti, televizní kostka nad závodní plochou, prostě mezinárodní závody na úrovni. Atmosféru tvořili ponejvíce Italové s nejpočetnější výpravou i s největším fanouškovským kotlem.

P6143688

 

Organizace fungovala jako na drátkách, a tak s úderem deváté hodiny nastoupilo na závodní plochu více než 120 závodnic z 27 klubů devíti zemí.

P6143707

 

Závody zahájily jako tradičně nejmladší ročníky 2007 a již první ukrajinská závodnice ukázala ve své obtížné sestavě, že ze Lvova dorazila silná konkurence pro všechny ostatní a vážné adeptky na celkové vítězství a tím získání Karlovarského poháru družstev. Naše Terezka Suchá nastoupila hned po ní a i přesto, že neměla sestavu tak nabitou obtížnými prvky jako soupeřky, výborným provedením se dostala do čela hodnocení a vydržela v něm i po zbývajících sedmi soupeřkách.

P6144059

 

Další kategorií s naším zastoupením byly kadetky mladší, kde se v konkurenci dvanácti dalších závodnic představila Nela Pochylá. Při první sestavě s míčem udělala sice chybu, ale výsledná známka stačila na první místo po úvodních sestavách. V druhé sestavě s obručí se již chyb vyvarovala, ale bruntálská Barbora Smékalová zabojovala a Nelu předstihla v součtu o 0,15 bodu. Výsledkem tedy bylo krásné druhé místo.

P6144066 

 

V kadetkách starších jsme měli jako tradičně dvojnásobné zastoupení. Gábina Fiedlerová i Denisa Hejduková se předvedly spolu s ostatními osmnácti soupeřkami. Obě si vybraly jako druhé náčiní míč k povinné sestavě s obručí. Denisa ukázala slušnou sestavu s míčem bez výraznějších chyb, která stačila na průběžné páté místo. S obručí si spravila chuť a nejlepší sestavou ze všech závodnic se probojovala na celkové třetí místo. Gábina začala s obručí a po výborném výkonu byla po prvních sestavách na prvním místě. Druhou sestavou (s míčem) potvrdila dobrou formu a přes vyrovnané výkony Kreisslové z Milevska vedení udržela. O vyrovnanosti kategorie svědčí, že tři závodnice na stupních vítězů dělily v součtu obou sestav čtyři desetiny bodu.

P6144074 

 

Program pokračoval dalšími kategoriemi až k velkému finále - kategorii seniorek. Naše závodnice díky skvělým umístěním byly před touto kategorií v celkovém vedení soutěže družstev a ukrajinským závodnicím nezbývalo nic jiného, než obsadit první i druhé místo. Po nádherném boji s výkony na opravdu evropské úrovni se před nimi musela sklonit i pražská Andrea Kheilová a s odstupem pěti setin bodu od třetího místa a více než deseti bodů od zbytku startovního pole získaly Ukrajinky i druhé místo a tím do svého vlastnictví Karlovarský pohár družstev.

Naše družstvo tedy opět předčilo očekávání a každá jeho členka se vracela s medailí na krku. Konečná bilance - dvě zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová.

P6144084

 

Návratem domů po půlnoci jsme tak úspěšně završili první závodní sezónu klubu. Děkujeme všem závodnicím za skvělé výsledky v průběhu celé sezóny, trenérkám za trpělivost i pevnou ruku a se všemi se těšíme na sezónu 2014/2015.

 

 

Další fotografie z průběhu závodů zde - nenechte si ujít Chomutovské Prdy :-)