V brzkých ranních hodinách klub v obvyklé závodní sestavě zamířil po roletě zvané D1 směrem za vycházejícím sluncem. Ne tedy až do Japonska, cíle bylo dosaženo po několika zastávkách na občerstvení plic dospělých a žaludků závodnic již u našich nejbližších sousedů v Bratislavě. Hala policejního volejbalového klubu slibovala již svým vzhledem silné zážitky a opravdu nezklamala.

Po celkem obvyklých organizačních zmatcích a problémech s nefunkční technikou začaly závody s mírným časovým skluzem, který se ke konci protáhl do nebývalých rozměrů.

Jako první se představila v ročníku 2007 Terezka Suchá. V konkurenci téměř třiceti závodnic předvedla nově upravenou sestavu bez náčiní a vystoupila na nejvyšší stupínek.

P5311118

Následovalo několik dalších kategorií bez naší účasti a tak byl čas na doplnění energie a trochu té zdravé gymnastické stravy.

P5311049

Odpoledne již přišly na řadu naše starší členky. Nela Pochylá předvedla sestavy s míčem a obručí. V míči obsadila druhé místo, v obruči první a do šestičlenného finále postupovala v čele. Ve finále však doplatila na mírně odlišná slovenská pravidla pro sestavu bez náčiní a celkově tak obsadila šesté místo.

P5313199

Pak už nastoupily Gabča Fiedlerová a Denisa Hejduková. V jejich kategorii Slováci představili to nejlepší, co mají k dispozici, včetně reprezentantek. Naše děvčata předvedla dobré výkony a ve svém ročníku obsadila Deniska druhé a Gabča třetí místo.

P5313226

Celkově tedy bylo naše účinkování na Danubia Cupu úspěšné a v pozdních večerních hodinách se závodnice vracely domů s nákladem cenných kovů.

P5313266