Žďárská sněženka se tento rok konala již podvanácté. Jak dopadly naše závodnice v mezinárodní konkurenci?

Denisa Hejduková ani Gábina Fiedlerová se ve svých sestavách nevyvarovaly drobných chyb. Denisa se nakonec na stupně vítězů dostala a obsadila krásné třetí místo, Gábina se uržela v první desítce a skončila devátá.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nela Pochylá opět nezklamala, i přes chybu a penalizaci v sestavě s obručí byla z českých závodnic nejlepší a obsadila páté místo. Soutěžící na prvních čtyřech místech přijely z Ukrajiny a Polska a jejich výkony se daly okomentovat slovy klasika "To není jiná liga, to je úplně jiný sport"

 

Tím se dostáváme k nejmladší účastnici celých závodů a zároveň největšímu překvapení. Terezka Suchá tak dlouho škemrala, že chce jet s holkama na závody, až jsme ji přihlásili, přestože nebyla vypsaná její kategorie. Zařadila se mezi naděje nejmladší a nezbývalo jí nic jiného, než se za pár týdnů naučit sestavu s obručí. Na závody odjížděla s vědomím, že bude poslední a doufali jsme, že by mohla porazit alespoň jednu z o dva roky starších soupeřek. Na koberec nastoupila podle rozlosování hned jako druhá, nesvázaná nervozitou z výsledku vystřihla bezchybnou sestavu a pak jsme jen sledovali, jak ostatní závodnice zůstávají v pořadí za ní. Nakonec v konkurenci dvaceti závodnic obsadila skvělé jedenácté místo a soupeřky mají o čem přemýšlet.

 

Všem gratulujeme