Přípravy

Hlavní přípravy vypukly v sobotu odpoledne. Dámská část klubu se vrhla na vaření, pečení a další činnosti spojené s tím, aby rozhodčí a trenérky neskonaly při závodech hladem a únavou. Tatínci a další pomocný personál zatím tahali koberce, stoly a jiný materiál, aby hala vypadala jako dějiště závodů v gymnastice. Za bedlivého dozoru přísného oka předsedkyně oddílu bylo v pozdním večeru vše doladěno a hala byla připravena.

P3220266

P3230279

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Průběh

Již před sedmou ranní se začaly před halou a v prostorách před šatnami objevovat první hloučky sestávající většinou z dvou rodičů, velkého kufru, pouzdra na dres a nevyspalého tvora, z něhož se po pobytu v šatně vyloupla krásná gymnastka nejmladší kategorie. Dopolední kategorie se s vervou pustily do rozcvičení

P3230268

Rozhodčí zasedly ke stolkům, diváci do hlediště, moderátorka k mikrofonu a začala desetihodinová smršť vystoupení, přerušená jen pauzou na oběd. Díky výborné spolupráci závodnic, které se střídaly přímo na koberci bez jakýchkoliv prostojů, proběhla všechna vystoupení 131 soutěžících v sedmi kategoriích podle předem stanoveného časového plánu.

 

Výsledky našich závodnic

V kategorii Baby předvedla Terezka Suchá technicky výborně svou sestavu bez náčiní a obsadila tento rok poprvé 1. místo.

 

V kategorii Kadetky mladší opět zazářila Nela Pochylá, která v obou sestavách s míčem a obručí nedala soupeřkám šanci a s přehledem zvítězila.

 

V Kadetkách starších se předvedly dvě naše zástupkyně. Denisa Hejduková po výborné sestavě s kužely sahala po vítězství, ale vynikající výkon pražské závodnice Janouškové v obruči ji odsunul na druhé místo. Gábina Fiedlerová předvedla dvě vyrovnané sestavy a skončila těsně pod stupni vítězů na nepopulárním čtvrtém místě.

 

Poděkování

Děkujeme všem zúčastněným závodnicím za sportovní výkony, rozhodčím za zvládnutí dlouhého závodu, sponzorům za poskytnutou podporu, moderátorce za obrovské zásluhy na dodržení časového plánu a hlavně všem organizátorům za nasazení, které během vyčerpávajícího víkendu předvedli.

Se všemi se těšíme na shledanou na Vysočina Cupu 2015