Nejnáročnější víkend podzimu začal již v pátek oblastním přeborem v Třebíči. Jak naděje, tak juniorky obhájily tituly přebornic.

V sobotu jsme pokračovali ve Wiener Neustadtu na Danube Cupu 2016. Naděje šly pouze jedno provedení a díky pár chybám a také rakouské kategorii Jugend A (2004 a mladší) našly poprvé v táto sezoně přemožitelky v podobě o dva roky staších děvčat z Grazu. Juniorky předvedly dvě pěkná provedení a opět si získaly celou halu a zvítězily s jasným náskokem.

Cirkus se v neděli přesunul do Jablonce nad Nisou, kde nás čekal dlouhý závod spojených linií A a B, jednotlivkyň, dvojic a trojic. Naše děvčata tak nastupovala až v nezvyklých večerních hodinách a únava již byla viditelná. Naděje v prvním provedení zašly s pár chybami a do druhého provedení postupovaly s minimálním náskokem na prvním místě. Druhé provedení bylo lepší až do samotného závěru, kdy při posledním risku utekl míč a skončil až mimo plochu. Zbytek sestavy ale stačil na stejný bodový zisk za druhé provedení se soupeřkami a děvčata se mohla radovat z dalšího vítězství sezony. Juniorky opět dvakrát předvedly svůj standard, odrazily útok Chodova z prvního provedení a vystoupaly na nejvyšší stupínek.

Gratulujeme