První závody podzimní sezony nás přivedly do "nejzelenějšího města Evropy", města Mozarta a jeho koulí, prostě do Salzburku. Z pošmourných Čech jsme se ocitli v prosluněném hlubokém údolí s neuvěřitelnými výhledy na okolní již zasněžené kopce.

Hala, ve které se závody konaly, zvenku svou velikostí a ošuntělostí nevzbuzovala příliš důvěry, ale nějakým kouzlem byla uvnitř asi dvakrát větší a pořadatelé dělali, co bylo v jejich silách. Průběh příliš nezaostával za stanoveným harmonogramem a dopolední hlavní program tak spěl rychlým tempem k očekávané třetí rotaci, ve které se představily společné skladby.

Netradičně jako první z našich děvčat nastupovaly juniorky. Před prvním provedením ještě diváci netušili, co je čeká, ale druhou polovinu sestavy už tleskala celá hala a k standing ovations chyběl jen kousek. Mladší děvčata se nevyvarovala několika chybiček a jednoho výletu mimo koberec, ale vzhledem k obtížnosti sestavy se stala miláčky publika. Kombinace obručí a míčů se v rakouské gymnastice v této věkové kategorii necvičí, a tak jsme museli zodpovídat dotazy okolosedících diváků, kolik že jim to vlastně je.

Druhé provedení juniorek už přilákalo k ploše na čumendu i většinu konkurentek a naděje byly uvedeny výřečným komentátorem jako "Feuerwerk aus Tschechien". Obě sestavy pak byly provedeny s několika chybami, ale vzhledem k pro nás neobvyklému formátu soutěže, kdy se počítalo pouze jedno provedení, už na tom tolik nezáleželo a děvčata si to užívala.

Vyhlášení pak přineslo zisk dvou zlatých pohárů za dvě první místa a cestou domů jsme se už mohli jen spokojeně kochat krajinou.

Děkujeme trenérkám za úžasné choreografie a děvčatům za jejich realizaci na koberci.

Příští týden nás čeká Třebíč, zveme všechny fanoušky.