Jarní část sezony jsme zakončili výletem do Norimberku na místní závody pořádané TSV 1844 RSG Nürnberg. Po drobných komplikacích s přihlášením do správných kategorií (komunikace s anglicky píšící ruskou pořadatelkou německých závodů s italským sponzorem) byla jasná účast sedmi závodnic.

Sobotní část

První část výpravy s trenérkou a rozhodčí vyrazila ještě za tmy a mlhy a po čtyřhodinové cestě jsme narazily na obrovskou učňovskou a střední odbornou školu, v jejíchž útrobách se ukrývala neméně obrovská hala. Závodu se účastnila spousta zahraničních klubů z Ruska, Ukrajiny, Slovenska, Rakouska, Mongolska, Indie, Bosny a Hercegoviny, Kanady, Chorvatska .... Největší konkurencí se ukázaly být jako obvykle Rusky.

V sobotu se představila naše mladší děvčata. V kategorii 2007A to byla Esterka a Terka Suchá. Esterka vybojovala výborné 2.místo v sestavě bez náčiní, 4. místo celkově a nebylo to poslední 4.místo toho dne , brambor bylo na dobrou českou bramboračku. Terezka zvítězila v sestavě s náčiním a celkově vybojovala výborné stříbro. 

V kategorii 2006A se představila Anitka, která získala další z bramborových medailí, nejen celkově, ale i v jednotlivých sestavách. 

V kategorii 2005B cvičila Terka Staňková, po jejíž první sestavě jsme se setkali s místním specifikem. Hlavní rozhodčí z jejího výkonu usoudila, že v kategorii B nemá co dělat a bez ohledu na jinak stavěnou obtížnost sestav ji přeřadila do levelu A. Jak jsme později zjistili, není to nijak neobvyklé, přesunů bylo více. Terezka se nenechala nijak rozhodit (taky jsme jí nic neřekli :-)) a druhou sestavou vybojovala čtvrté místo v levelu A. Jak by dopadla v původním levelu B je asi jasné.

Po krátkém galaprogramu a nezvyklém vyhlášení výsledků od posledních míst následoval přesun výpravy na hotel na pozdní večeři a trochu odpočinku.

Nedělní část

V neděli přišla na řadu starší děvčata, Bára, Nela a Deniska. V kategorii 2004A zacvičila bez větších chyb své sestavy Barča a vybojovala celkově stříbrnou medaili, stejně tak v sestavě bez náčiní. V sestavě s kužely neměla konkurenci a získala zlato. 

V kategorii 2003A udělala Nelča několik chyb v sestavě s kužely, ale dokázala se vzpamatovat, obruč se jí povedla za nejvyšší známku a celkově z toho byl bronz. 

Poslední účastnicí zájezdu byla Deniska v kategorii 2001B. Poté, co velmi dobře odcvičila jsme se modlili, aby v této kategorii zůstala a nebyla přesunuta do kategorie A. Naštěstí zůstala tam, kde měla a mohla se radovat z celkového zlata a prvních pozic v obou sestavách. Před vyhlášením výsledků nás čekalo úžasné galapředstavení místního oddílu, ve kterém vystoupila najednou zhruba stovka děvčat a opravdu bylo na co koukat.

Vyhlášení výsledků jakož i celé odpolední části závodu se zúčastnil osobně Giuseppe Pastorelli, jehož výrobky byly součástí dárkových balíčků pro všechny gymnastky. 

Všem účastníkům moc gratulujeme a děkujeme.