Sobota - naděje mladší

V sobotu se představily naše čtyři nejmladší gymnastky - Anitka Lencová, Esterka Opatrná a Terezky Procházková a Suchá. V padesátičlenném startovním poli měly pevně stanovený cíl - dostat se do finále mezi nejlepších 16 a cokoliv navíc už bude jen příjemný bonus.

Esterce se bohužel sestavy nevydařily, na vině byla asi nervozita z prvního mistrovství, a výsledkem bylo umístění ve čtvrté desítce.

Anitka se také nevyvarovala chyb, po krásném švihadle přišla nepovedená obruč a do finále prolezla s odřeným drdolem na 16. místě. Sestava bez náčiní byla krásná jako vždy, rozhodčí ale již měli po obruči jasno a ohodnocení tomu odpovídalo. Celkem tedy Anitka skončila na 13. místě.

Terezka Procházková opět nezklamala a bez známek nervozity zašla tři výborné sestavy, nejlepší byla její rozverná bezka, ve které obsadila skvělé čtvrté místo. V celkovém součtu to pak stačilo na sedmé místo.

MČR vyhlášení

 

Terezka Suchá byla největším překvapením dne. Sestavy se švihadlem a s obručí zašla jak ještě v této sezoně nikdy. Ve švihadle se vyšvihla na třetí příčku a s obručí dokonce získala první místo a titul mistryně ČR. Ve finále pak přišla velká chyba, ale celkové páté místo je skvělý úspěch.

 Tereza Suchá, mistryně ČR

Vzhledem k tomu, že kromě Anitky byly všechny naše závodnice mladšího ročníku, můžeme jim popřát do příštího roku hodně štěstí a ještě další vylepšení výsledků v kategorii nadějí mladších. Anitce budeme držel palce v nadějích starších.

SKMG Vysočina, naděje mladší

 

Neděle - naděje starší

Do nedělního závodu nastoupila za náš klub jediná závodnice - Bára Kafková. Čekaly ji v lepším případě čtyři sestavy - nejprve švihadlo a obruč, v případě postupu mezi nejlepších dvacet pak míč a kužele.

Bára předvedla výbornou sestavu se švihadlem, ještě lepší s obručí a finále bylo v kapse. Následovaly další dvě pěkné sestavy a mohly se rozdávat medaile. Báře na krku zacinkaly dvě, jedna stříbrná za obruč a druhá sice jen bronzová, ale daleko cennější, za víceboj.

Bára Kafková, medaile, trenérky