Mistrovství ČR kadetek tento rok hostil Žďár nad Sázavou. Termín připadl na 14. a 15. května a mistrovství se tak spojilo se svatojánskou poutí, což přineslo drobné komplikace s přístupem do haly.

Sobota patřila kadetkám mladším. Startovní listina obsahovala 52 závodnic, které čekaly sestavy s míčem a obručí. 16 nejlepších pak postupovalo do finále bez náčiní. Obě naše závodnice se kvalifikovaly do finále slušnými výkony, Terezka Staňková se držela díky výbornému míči s minimálním odstupem na jednom z předních míst, Erika Potůčková následovala s větším odstupem kvůli drobné chybce také v míči. Tuto chybku ale napravila krásnou sestavou bez náčiní. Terka bohužel neudržela nervy a velkou chybou v bezce pravděpodobně přišla o medaili. Výsledkem tak bylo celkově páté místo pro Terezu, a šesté pro Eriku. Náplastí na zklamání pak byly medaile z jednotlivých sestav - stříbrná pro Terku za míč a bronzová pro Eričku za bezku.

Neděle přinesla do Žďáru nejen citelné ochlazení, ale také kadetky starší. Na programu byly sestavy s kužely a švihadlem, finále pak libovolné náčiní. Deniska Hejduková předvedla dvě dobré sestavy a do finále postupovala z druhého místa. Finálová obruč se také povedla a tak bylo celkovým výsledkem parádní druhé místo a obhajoba titulu vicemistryně ČR. Náklad medailí pak Deniska dokompletovala dvěma stříbry za obruč a kužely a bronzem za švihadlo.