Slunečné, ale chladné počasí provázelo čtrnáctý ročník závodů ve Žďáře nad Sázavou. Diváci mohli ale sluníčko pozorovat jen stropními okny haly, která byla tentokrát nacpaná k prasknutí. Rekordní počet přihlášených závodnic (konečné číslo se vyšplhalo přes 200) naložil na bedra organizátorů pořádný náklad. Tři skupiny rozhodčích se celý den rozhodně nenudily.

První kategorie byla jen na zahřátí, v nadějích nejmladších závodilo okolo dvacítky děvčátek, ale pak to vypuklo. Nejobsazenější naděje mladší s libovolným náčiním zahrnovaly 60 (slovy šedesát) závodnic, ze kterých postupovalo nejlepších 16 + 1 domácí do finále bez náčiní. K vidění tak byly scény, kdy některé už měly sestavu za sebou a jiné se ještě ani nezačaly rozcvičovat. Naše čtyři zástupkyně nastoupily do těchto závodů poprvé s novými sestavami se švihadlem. Až na Terezku Suchou, které švihadlo třikrát odmítlo držet v rukou a obsadila výsledné 21. místo, se všechny dokázaly probojovat do finále. Anitka Lencová v něm udržela skvělé druhé místo, Ester Opatrná skončila šestá a Terezka Procházková si vybojovala místo osmé. Na tak obrovskou konkurenci to byly od všech vynikající výsledky.

V odpoledním programu nastoupily kadetky, také v počtu přes 40 závodnic na jednu kategorii. V kadetkách mladších zabojovala i přes nepovedenou první sestavu Tereza Staňková a výsledkem bylo výborné čtvrté místo.

Kadetky starší opanovaly gymnastky z Ukrajiny a Polska. Denisa Hejduková se tak při umístění na pátém místě může prohlásit za nejlepší českou závodnici dne.

Gratulujeme