Letošní sezonu jsme zahájili jako již tradičně v jižních Čechách. 25. ročník Milevského poháru sliboval už počtem 190 přihlášených závodnic nevšední zážitky. Náš klub byl téměř kompletní, výjimkami byly ze zdravotních důvodů Ester a Barča.

Milevsko1 

 

Dopolední program byl v režii ročníků 2006 a mladších. Téměř stovka závodnic byla rovnoměrně rozdělena do čtyř kategorií, z nichž jsme obsadili dvě. V kategorii naděje mladší 2007 se s novými sestavami představily první dvě Terezky - Procházková a Suchá. Pro Terezku Procházkovou to byly první velké závody, ale s nervozitou se poprala na výbornou a obsadila pěkné 10. místo. Terezka Suchá už prostředí v Milevsku zná z předchozích startů důvěrně. V první sestavě s obručí bylo pár chybek typu "děravé ruce", a tak jsme si vysoké cíle nedávali. Druhá sestava bez náčiní ale vyšla dokonale a byla z toho další zlatá medaile. O kategorii výš v nadějích mladších 2006 jsme nasadili Anitku Lencovou. I jí se obě sestavy povedly a obsadila krásné třetí místo.

Odpolední program zahájily kadetky mladší - Tereza Staňková a Erika Potůčková. Obě předvedly své sestavy s obručí a bez náčiní bez větších chyb a výsledkem byla zlatá pro Terezku a stříbrná pro Eričku. V kadetkách starších si slabší chvilku vybrala Denisa Hejduková. Náčiní vůbec neposlouchalo a nakonec z toho bylo páté místo. Premiéru v juniorkách si pak odbyly Nela Pochylá a Veronika Dolejší. Nelča zašla slušné sestavy s drobnými chybami a získala třetí místo. Verča měla horší den, stejně jako u Denisy bylo náčiní všude jinde než mělo být a ve výsledku stačily známky na patnácté místo.

Nové sestavy od Oksany rozhodně zaujaly, teď zbývá je jen dopilovat. Až si je gymnastky dostanou pořádně pod kůži, můžeme se těšit na další parádní výsledky.

Počet zúčastněných gymnastek si vybral svou daň, z Milevska jsme odjížděli po deváté hodině unavení, ale většinou spokojení.

Fotogalerie.